| crytical a întrebat:

Pentru baietii cu pectorali si abdomene. 1.Cum a. ti facut sa ajungeti asa? Daca puteti sa-mi spuneti cam tot ce trebuie? 2.Cum trebuie facut sala? 3.Cate grupe de muschi pe zi? 4.Cate zile pe saptamana? 5.Cam ce regim trebuie? 6. Daca am un pic de grasime pe abdomen cum as putea sa o dau jos si sa imi formez patratele? 7.Trebuie sa alerg ca sa slabesc si sa fac si sala sau slabesc doar pentru ca fac sala(ca sa se vada toti muschii bine conturati)? Va rog sa vorbiti din propria experienta.Sau restul puteti da cateva idei. FunDitZeS pentru cel mai bun raspuns, restul voturi. happy

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Ma trebuie sala. daca vrei sati lucrezi abdomenul iti trebuie anumite tipuri de exerciti pentru dezvoltarea ei.cam in 5 luni in fiecare zi in afara de weekend esti suplu si ai sa ai toti muschi lucrati triceps biceps ma uite un link cu exerciti bune pentru abdomen :http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0

| Bogdan_7318 a răspuns:

Pentru grasimea de pe burta trebuie mai mult alergat. Pentru formarea abdomenului trebuie facut si sala, pentru ca nu poti sa ai doar abdomenul dezvolatat si restul grupelor de muschi nu. Eu unul am inceput sa fac sala iar 3 luni am facut cam 2-4 ore pe saptamana si am lucrat fiecare grupa de muschi de fiecare data. Iar dupa 3 luni am inceput un altef de program cu 4 zile pe saptamana lucrand in fiecare zi 2 grupe de muschi diferite. Problema este ca abdomenul din toti muschii se dezvolta cel mai greu cel mai bine este sa te duci la sala, iar daca ai sub 18 ani sa nu ridici greutati deasupra capului si sa nu lucrezi cu gantere pentru formarea tricepsului. Cel mai bine este sa faci tractiuni pentru maini. iar pentru abdomen sunt foarte multe exercitii.Sunt carti care iti arata fiecare grupa de muschi si exerecii pentru acea grupa. Sper ca ti'am fost de folos