| Airplane a întrebat:

Pentru ce varsta considerati romanul Maitreyi de Mircea Eliade?

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Eu l-am citit cand eram in clasa a IX-a (l-am studiat la scoala), dar cred ca poate fi citit si mai devreme daca persoana care il citeste este mai open-mind si poate sa treaca dincolo de aparente si sa vada povestea de dragoste in sine.Mie chiar mi-a placut! Dupa Maitreyi, sugerez sa se citeasca si romanul Dragostea nu moare scris de Maitreyi Devi ca raspuns la romanul lui Eliade.Asa iti poti sa seama si cum a vezut ea povestea lor de dragoste.

6 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Cum in ziua de azi copii stiu tot ce se poate inca de la 6-7 ani, nu cred ca putem zice:"Tu esti prea mic, nu poti citi romanul, sunt lucruri pe cre nu trebuie sa le citesti", pe cand copilul stie tot.hee hee Insa in mod normal(societatea noastra "is not normal anymore") romanul cred ca este potrivit pentru ce care au minim 14 ani, intrucat sunt multe scene "deocheate" in elhee hee

| Lady.Love a răspuns:

La cate vad copiii la tv si pe net (fara ca parintii sa stie), nu cred ca un roman ar putea sa-i afecteze cu ceva. Eu l-am citit la 15 ani.

| bebetho a răspuns:

12+

| TheWiseOne a răspuns:

De la 16 ani in sus... sau 17...

| IcsD a răspuns:

16-17

| Andreea6031 a răspuns:

15-18 ani happy...Cam in perioada asta se studiaza si la scoala.