| Roxana_2583 a întrebat:

Pentru cei care au un loc de munca, traim intr-o tara mai nasoala, daca pot folosi acest cuvant si suntem nevoiti sa muncim din greu pentru a avea niste bani pentru mancare.credeti ca in ziua de azi munca se mai face din placere sau din interes pentru un salariu mai mare? munca pe care o prestezi o faci din placere sau din interes?

1 răspuns:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Datorita situatiei actuale de la noi, facem munca in primul rand din interes financiar. Dar daca ne daruim in ceea ce facem, daca avem responsabilitatea muncii bine facute, s-ar putea ca de la un timp sa ne placa ceea ce facem. Un bun stimulent pentru asa ceva este rezultatul obtinut si apreciat de catre cei in masura sa o faca.