| AlexisAmira a întrebat:

Pentru cei care sunteți pe mate-info, îmi puteți descrie și mie, ca să spun asa, cum e la acest profil? Sunt clasa a VIII a și îmi e foarte greu sa îmi aleg un profil pentru ca nu știu încă ce vreau sa fac mai departe.

Răspuns Câştigător
| Tssssssss a răspuns:

La mate info faci aproape de toate. Daca esti elev/a care chiar invata (nu ma refer la tocit, ci pur si simplu cat sa ai note decente, de la 7-8 in sus) profilul asta te poate ajuta foarte mult, deoarece, avnad in vedere ca faci aproape de toate, iti poti da seama ce iti place mai mult. Dar e destul de greu, asa ca trebuie sa te asiguri ca esti pregatit/a. Intr-adevar, nu totul e despre note, conteaza sa stii tu si daca reusesti sa acumulezi niste informatii de cultura generala e o senzatie destul de ca lumea, pentru ca o sa ajungi sa si discuti cu profesorii la ore, nu doar sa ii asculti pe ei predand. Daca vrei sa vorbim mai mult scrie-mi aici https://www.instagram.com/janes._.adventures/

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai note mari la mate, peste 8, atunci dai la mate-info.