| virusmortal a întrebat:

Pentru crestinii am o intrebare daca ati fi sa alegeti intre viata vesnica pe pamant si o viata vesnica scrisa in biblie ce ati alege?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ai fi zis pentru credinciosi nu as fi raspuns. Dar crestini suntem toti de la botez incoace. Daca ar fi sa aleg dintre doua rele as alege o viata fericita pe pamant. Ce e vesnic imi da o stare de neliniste.Viata pe pamant e ok, pentru ca are termen de garantie si in general primesti suturi in fund aproximativ cati poti duce. Dar o viata vesnica e prea mult pentru oricine.Indiferent pe ce teritoriustraight face

| midnight a răspuns:

Si eu mi-am pus aceeasi intrebare...am ales viata vesnica scrisa in biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viata vesnica intr-o lume perfecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una am ales si voi alege viata vesnicascrisa in biblie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta, deja nu prea mai e nimic de facut pe lumea asta, daca af mai fi si vesnica nu am mai avea loc nici pe strada, deja sunt prea multe masini