| anonim_4396 a întrebat:

Pentru funda.

Nu inteleg cum a fost dat Steve Jobs afara de la propria lui companie Apple.
Compania era atat de mare incat a fost listata la bursa si toate actiunile au fost cumparate iar el nu mai avea nimic, si-a vandut actiunile?
Chiar nu inteleg, adica daca cineva isi face o firma iar firma aceea are un succes enorm si apare pe bursa, actiunile ii sunt cumparate, iar persoana care a infiintato poate fi data afara de catre consiliul firmei si ramane fara nimic.

Ce demersuri poate face o persoana care detine o companie uriasa ca sa nu pateasca acelasi lucru?

Sper ca ma poate lamuri cineva care are cunostinte solide stie exact, nu vreau pareri.

1 răspuns:
| IuliaTeodora98 a răspuns:

Uita-te la filmul Steve Jobs si vei intelege mai mult, si-ai sa vezi cum s-a reintors la firma.