| Elide a întrebat:

Pentru voi, care-i sensul vieții?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Vezi... ce spuneam?
Mai exista speranta.
Si incantatoare coincidenta.
***********************************
Nimeni nu poate, cu o asumare totala, sa declare "____acesta e sensul vietii mele pe Pamant".
Acest sens se poate totusi arata neconditionat, daca faci alegeri potrivite in viata, si ai si un graunte de "noroc".

Insa pana la urma, nu sensul conteaza, (adica obiectivul)...
ci drumul, adica insasi viata, calatoria pana la acel obiectiv.

De aceea nu intalnim fericirea, pentru ca ne stabilim repere stricte, exacte, cautand punctul si uitand de drum.

| CodrutElian1990 a răspuns:

"O luptă-i viaţa; deci te luptă
Cu dragoste de ea, cu dor.

Pe seama cui? Eşti un nemernic
Când n-ai un ţel hotărâtor.

Tu ai pe-ai tăi! De n-ai pe nimeni,
Te lupţi pe seama tuturor".

| Iunix a răspuns:

Nu e niciun sens. Tu alegi ce vrei să faci acum, e viața ta. Ai șansa de a exista, și e o singură șansă pe veci.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Pai intai trebuie sa ai unul ca sa ii poti da o forma. Eu am un tel, dar nu stiu daca se poate numi neaparat asa. Simt ca am un spirit de sacrifiu foarte mare, cred ca telul meu sau mai bine zis menirea mea e sa salvez vieti. Ce superhero suna. laughing

| Basilievski a răspuns:

Sa ajung la lacrimi doar in cazul in care rad.

| Dervbt a răspuns:

"Am fumat de cand eram copil, stai chill si o sa fumez pana mierlesc sa inverzesc in cimitir" De aici deduci tu care e sensul vietii mele.

| Wheizii a răspuns:

Bani si sala.