| Avram_Giurgiu_Angela_ a întrebat:

Performantele obținute la un Campionat National în urma cu 4 ani se pot lua în calcul pentru admiterea la UNEFS? Când trebuie sa aibă sportivul ultimul rezultat obținut la un Campionat National?

1 răspuns:
| Natalie4u a răspuns:

Pentru a fi admis la UNEFS, este posibil să fie necesar ca sportivul să îndeplinească anumite criterii de performanță sportivă, în funcție de specializarea aleasă și de cerințele universității. În general, universitățile cer o anumită performanță sportivă obținută într-un interval de timp relativ recent.

În ceea ce privește Campionatul Național, de obicei, se ia în considerare ultimul rezultat obținut în competiție. Performanțele obținute cu mai mult de 1-2 ani în urmă, deși pot fi semnificative, nu sunt de obicei luate în considerare pentru admiterea la UNEFS. Este important să verificați cerințele specifice ale specializării dorite și ale universității la care doriți să aplicați, pentru a fi sigur că îndepliniți toate cerințele.