| NoAntidote a întrebat:

Peste 2 zile in scoala mea se organizeaza un concurs. De viteza si de rezistenta. Ce pot face ca atunci sa am energie, si sa fiu in forma?happy

5 răspunsuri:
| Ariia a răspuns:

Exerseaza zilnic cam 1 ora de alergari incontinuu
dar in ziua concursului numai cam cu 5 ore si in acele 5 ore odihnestete bine

| Sandilau a răspuns:

Baga mult Red Bull happy

| danu904 a răspuns:

Sa beai extezihappy

| bibi_1859 a răspuns:

Pai ar trebui:sa te antrenezi in asa fel incat proba sa ti se para foarte usoara pe langa cea ai lucrat tu (dar sa nu te fortezi, safaci vreo intindera sau ceva in genul ), sa dormi bine in nosptea de dinainte de concurs (cel putin 8 ore ), sa nu te stresezi, enervezi (chestii care iti strica buna dispozitie) sa -ti faci incalzirea dar sa nu fie foarte epuizanta deoarece nu vei mai avea enerie

| Monna a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te antrenezi in fiecare zi, fiindca dupa te vei simti foarte obosita si in + vei avea febra musculara de la efort imediat. Daca vrei sa fii buna in ceea ce faci exerseaza din timp si regulat.