| iamzlatanibrahimovic a întrebat:

Peste 5 zile am evaluare finala la chimie (clasa a 9-a). Idee nu am ce sa fac, intrucat nu inteleg chimia. De la inceput de an ma straduiam sa fac totul ca sa o inteleg. Citeam pe net, citeam in carte, discutam cu colegii despre chimie. Nimic nu ma ajuta. (Cu alte obiecte nu este asa, de exemplu: matematica o stiu pe 9-10, fizica o inteleg foarte bine, informatica - 9-10, la chimie insa nu este asa). Nu stiu cum se fac ecuatiile, ce inseamna 'chimia organica' sau 'chimia anorganica' etc. Cu ce puteti sa ma ajutati sau sa-mi sfatuiti? (in afara de repetitor)

2 răspunsuri:
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Intrebarea mea este: La ce iti foloseste sa iei o nota buna la chimie? Ai tu siguranta ca daca termini scoala o sa ai de lucru sau o sa faci bani sau stiu eu alctceva? Tu intelegi anumite lucruri si pe altele nu. Viata este o scoala. Smecherii se descurca cel mai bine. Da smecheru ca sa-i meraga smecheria trebuie sa schimbe smecheria tot timpul.

| Hemeraa a răspuns:

CRED CA SITEUL ASTA TE VA AJUTA: KHANACADEMY
iti faci cont, apoi vezi o groaza de lucruri inclusiv ce se preda la liceu, ecuatii, si multe altele
bafta sper sa reusesti