| Mihaela7066 a întrebat:

Peste cateva zile este ziua celei mai bune prietene ale mele, este fata, implineste 15 ani. Vreau sa ii scriu un roman mare si frumos dar nu am inspiratie pentru a scrie ceva. Va rog din suflet sa ma ajutati. Va rog mult. Dau fundita.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, eu aş zice să scrii despre o întâmplare fictivă cu tine şi ea. Acţiunea să se petreacă iarna, în preajma Sărbătorilor.

| Michaeel a răspuns:

Nu ai cum sa scrii un roman mare in asa putin timp, trebuie sa depui mult timp.Ai putea sa te gandesti la o actiune, de exemplu gandeste-te la cartea ta favorita(sau cratea ei preferata!) si incearca sa faci un scenariu asemanator sau exista generatoare care iti dau o poveste si iti poti lua inspiratie de acolo, cauta pe google ''plot generator'' sau ''story generator''. Daca nici una dintre aceste idei nu te incanta te poti uita la fotografi sau imagini(de exemplu desene sau wallpapers) si sa iti formezi o idee despre cum ai vrea sa fie romanul tau.