| Samira_6796 a întrebat:

Pff ...am o problema...imi intarzie menstruatia...deja de 8 zile trebuia sa imi vina si nu mi-a venit cu cateva lunii inainte... ...am luat pilula de a doua zi,... mia dereglat menstruatia... oare?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca 6 luni dupa pastila de a doua zi sa ai dereglari menstruale si alte probleme. E obligatoriu sa mergi la ginecolog pentru a-ti spune ce trebuie sa faci ca sa diminuezi efectele adverse ale pilulei de a doua zi. Ea poate avea efecte negative multi ani daca nu iei masurile care se impun.
Vreau sa mai adaug ca dupa pilula de a doua zi ovulatiile intervin neregulat, asa incat, daca ai mai avut contact sexual de atunci, e posibil sa fii insarcinata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fa un test de sarcina si mergi la ginecolog!

| Leea1234 a răspuns:

Daca era din vina pilulei...dereglarea aparea imediat (cred)ma refer din luna respectiva, sau cel tarziu din luna urmatoare... dar tu zici "cu cateva"deci au trecut mai multe luni de cand ai luat pilula, asa ca eu cred ca nu e din vina pastilei...
du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina, fa-l si daca iese negativ insa tie menstruatia nu ti-a aparut... fa-ti niste analize, si consulta un ginecolog!
eu am avut o dereglare de la o injectie aticonceptionala...si am avut de suferit ani, pana cat de cat mi-am revenit!

| Georgiana2905 a răspuns:

Este foarte posibil. Dar daca doresti, iti pot da mailul unui domn ginecolog, cu care poti vorbi deschis, mai mai bine zis scurt si la obiect despre ce anume te macina. Astfel vei avea un raspuns sigur in mai putin de 48 de ore.

| Georgiana2905 a răspuns:

Incat te hotaresti imi lasi un mesaj pe privat si iti trimit adresa de mail a dnului ginecolog.

| Criiss16 a răspuns:

Orice e posibil.happy

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu stiu dar te-as sfatui sa-ti faci un test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai luat pilula de a 2a zi fara prescriptia ginecologului, poate sa iti intarzie C. M