| Anytza17 a întrebat:

Pff .Nici nu stiu cum sa incep ,acum aproximativ 4 luni ,am cunoscut o fata , acum 1 luna sa zicem am devenit cele mai bune prietene ,prietena ei cea mai buna care o avea deja , am aflat ca vrea sa se razbune pe mine pentru ca i-am luat ce avea mai scump pe lume,dar nu inteleg ce ar trebui sa fac eu in situatia asta ,ma puteti ajuta va rog ?

Răspuns Câştigător
| KiddaBăă a răspuns:

Hmm, să văd dacă am înțeles bine. Deci, prietena cea mai bună a prietenei tale este INVIDIOASĂ pentru că tu te înțelegi bine cu prietena ei. Nu prea ai ce să faci în cazul ăsta, doar să îi spui acelei tipe să își vadă de viața ei și să te lase în pace. Tu dacă vrei să îi arăți cine e "bossu", împrietenește.te și mai mult de fata aia. O să cedeze la un moment dat văzând că pe voi nu vă desparte nimeni happy
Good luck; 3.

1 răspuns:
| Barbiiiiie a răspuns:

Asa se intampla de obicei,gelozia de foarte multe ori cuprinde o ură.
O poti pune pe prietena ta intr-o ipostaza cam nasoală,ai putea sa ii spui sa aleaga intre voi doua,sau ar putea sa nu te ia nici pe tine nici pe ea sa fie egalitate,asa nimeni nu sar mai supara eu zic,dar cel mai bine vorbeste cu ea, cu prietena ta si daca ea mai vrea o relatie de prietenie cu tine ok, daca o preferă pe ea inseamna ca este o prietenă cu 2 fete.Dar daca se intamplă asa nu te descuraja:*, poti trece si peste prietenii vin si se duc:-d