| Pichakchiu a întrebat:

Vorbeam cu un baiat dar acesta nu mi-a mai dat nici un semn de viata. Acum, daca vine la școală mea sau la microbuzul meu unde se află și alte fete cu care eu nu ma am prea bine si care cu el vorbeste, cum ar trebui să reacționez? In timpul asta, eu i-am dat cu flit, dar e drăguț, credeți că a inteles ideea si nu ma mai cauta, iar eu nu mai trebuie sa imi fac griji?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca i-ai dat cu flit, de ce te mai intereseaza unde merge el, cu cine vorbeste si cum trebuie sa te mai comporti tu?
Ignora-l si el isi va vedea de drumul lui si de fetele cu care vrea el sa vorbeasca.
Chiar nu ai de ce sa-ti faci griji, ca el nu mai este problema ta!

| Pichakchiu explică (pentru Violleta2022):

E băiat bun din ce am văzut, si poate de asta îmi pare rău sa,, il las", dar asa e ca un om care te iubeste, nu este nepasator. Este acum în retrospectivele mele

| SociopatuI a răspuns:

Ii cunosti modul de gandire, cum gestioneaza anumite situatii, ce pareri are despre anumite chestii, cum este intr-o relatie, cum se comporta cu cei din jur, etc sau doar ti-a picat aspectul fizic cu tronc? Gen, daca era imbracat mai prost si purta ochelari de tocilar, mai pica cu tronc? Ah, voi fetele...

| Pichakchiu explică (pentru SociopatuI):

Are 22 ani, eu 15, nu e cine stie ce, dar e primul baiat căruia îi spuneam mai multe, căruia i-am dat curs, i-am arătat o particica din personalitatea mea, iar acum, nu mă.mai baga in seama, poate ca eu l-am.interesat pe el doar din aspectul fizic, ca altfel nu avea cum, si cand m-a cunoscut, nu a mai fost interesat, asta e

| SociopatuI a răspuns (pentru Pichakchiu):

Acum inteleg mai multe. La 15 ani m-as fi mirat sa nu fi naiva.
22 de ani? Da-mi repede o cana de apa ca ma ia cu lesin...
Cauta-ti si tu ceva mai pe varsta ta. Aici e vorba de prima relatie fara experienta. Ar trebui sa fiti amandoi tineri si jucausi. Ala la 22 de ani de-abia ar fi asteptat sa ti-o traga. Chiar daca nu-ti spunea de rusine, gandul doar acolo era.

| Pichakchiu explică (pentru SociopatuI):

Crezi ca doar acolo îi era gândul? laughing Adică, nu sunt naiva, ca daca eram, eram cu el acum, dar sunt conștientă că el cauta doar ceva temporar, si ca să nu își piardă timpul, sa capete experienta

| FantasyBoy a răspuns (pentru SociopatuI):

De parca unul de 15 ani ar fi din principiu abstinent :-))))

| SociopatuI a răspuns (pentru FantasyBoy):

Asta asa e, nu te contrazic. Totusi, exista cateva mici exceptii.