| CosminaAndra2002 a întrebat:

Plecata mi-e mie persoana draga, ce mi-a fost aproape o viata intreaga si m-a ocrotit cand mi-a fost greu, aproape ca-mi vine sa ma tai si sa ma bucur ca ma doare, caci e mai usor sa te doara fizic, decat sa ai o imensa durere psihica ce nu mai pleaca, ramane acolo in capul tau si te bantuie zilnic...
Sunt o persoana slaba de minte, mintea nu ma duce iar fizicul mi-e slab, nu stiu ce sa fac...
Cum sa fac sa devin o persoana puternica? Sa nu ma mai doara cand oamenii ma lasa? Sa nu ma mai doara, sa nu mai plang, sa ma duca mintea, sa aleg persoane mai bune in viata mea...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheCrusader a răspuns:

Nu mai inventa scuze. Daca mintea nu te duce, fa-o sa te duca. Daca fizicu iti este slab, fa-l mai puternic. Nu mai cauta motivatii externe, motivatia principala esti "TU".

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Sexul ajuta, combate depresia.

| Sofer a răspuns:

De ce esti slaba? Fi mai puternica sa nu cedezi.