| LLioopo a întrebat:

Poate ati trecut prin asa ceva.Prietenul meu trebuie sa plece in strainatete, stau de 3 luni cu el, trebuia sa plece zilele acestea dar a spus ca nu am facut craciunul si revelionul niciodata impreuna si vrea sa il facem anul acesta asa ca a renuntzat la un contract de muncna pentru mine. Dar daca nu pleaca acum va trebui sa plece in vara aceasta si va veni numai cand are concediu adica foarte rar. El are 19 ani si a mai fost plecat in strainatate si a pierdut 2 ani de soala, asa ca acum este pe a 10 si el nu mai vrea sa isi termine liceul... Dar eu nu pot sta cu un baiat care nu are cel putin 12 clase sau macar sa se tina de scoala. Faza este ca el ma iubeste foarte mult si mi-a dovedit asta ptc a renuntzat la contractul de munca doar ca sa fim impreuna de sarbatori. Dar daca va trebui sa plece vara si va veni foarte rar cred ca ma va insela ca distanta este mare si tentatzia si mai mare. dar mi-a promis ca o sa tzinem legatura.
Nu stiu ce sa fac sa ma despart de el, sau sa stau cu el, este un baiat de treaba dar cu plecatul imi este frica sa nu ma tina de fraiera!
DAU fundita PT CELE MAI BUNE RASPUNSURI!
Daca ati trecut prin asa ceva spuneti-mi cum ati facut...va rog am foarte mare nevoie!
Multumesc anticipat:*

1 răspuns:
| 4b a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela niciodata...nu stiu de ce ai tu asteptari sa termine scoala, sunt inculti care au facut scoala si nu s-au ales cu nimic, asa ca nu cred ca acest lucru ar trebui sa-ti impiedice dragostea pentru el...insa daca tu il consideri doar ''un baiat de treaba'' atunci domn'soara las-o mai moale ca altfel il ranestisad oricum, sper sa faci ce-ti spune inima! SUCCES