| anonim_4396 a întrebat:

Poate calatori un tanar de 16 ani cu avionul neinsotit de un major din Romania in Italia? ( specific ca are procura de la ambii parinti).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate, procura e autorizatie pentru a parasi tara cu acordul parintilor, mai e lume in avion nu are de ce sa il oblige sa mearga cu parintii.

| shotys a răspuns:

Nu. pentru ca exact cum ai spus tu un tanar nu adult, trebuie sa fie insotit de un adult [tutore] sper ca ai inteles, un minor poate sa vina in tara neinsotit dr invers nu se poate. sper ca m-am facut inteles