| AnonimDedicat a întrebat:

Poate cineva sa-mi explice si mie va rog care e treaba cu modulele astea la scoala? De cand s-au bagat si s-a schimbat nemaifiind cu semestre n-am inteles nimic, daca nu mi se incheie media la o materie intr-un modul ce se intampla, sau la mai multe materii, care e treaba cu modulele astea?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este acelasi lucru, dacanu ai mediile incheiate sau ai note foarte proaste, ramai corijent si daca nu iei note de trecere a corijentei, ramai repetent.

| sierra1 a răspuns:

Tu ai dat pe la școală in ultimele 2-3 luni?

| Hyperion7 a răspuns:

Treaba cu modulele e puțin riscantă pentru cei ce chiulesc, acum nu se mai scad puncte la purtare după câte absente ai, ci la sfârșit în funcție de câte absente ai, îți zboară cate un punct la purtare. Daca ai 30 absențe pe tot anul, zboară 3 puncte la purtare, înțelegi tu.
Dar în rest, e avantajos pentru cei ce dau pe la școală în sensul in care ți se face media aritmetică la o materie și dacă ai, sa zicem 9, 50, media ta anuală la acea materie e 10, in schimb, media anuală ramane la fel, ți se face media aritmetică și cat îți iese atât e.
Mă rog, au și părți bune și părți rele aceste module.Mai multe detalii găsești și pe net sau îți poți întreba profesorii/dirigintele!
Baftaaa!

| Andrei212007 a răspuns:

Deci dacă am Media 4, 50 la mate sunt promovat?