| Carly22 a întrebat:

Poate o intrebare cam stupida dar voi cand va certati cu una din cele mai bune prietene va pasa? sau simtiti acel sentiment de vinovatie? cum va simtiti?

Răspuns Câştigător
| Aida_3174 a răspuns:

Nu e stupida deloc. Am o prietena care mi-e aproape sora.Ne intelegem foarte bine si suntem impreuna aproape mereu. Daca m-am certat cu ea? Sigur, dar am vrut imediat sa repar ce am stricat, ca totul sa fie ca inainte.Sentimentul ala de vinovatie normal ca este, si asta te face sa-ti ceri scuze, iar cateodata orgoliul te umple, si decizi ca ea e cea care trebuie sa-si ceara scuzewinking

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

De-obicei m-am certat cu prietenii din prostii, in marea majoritate a cazurilor nu mi-a pasat si nu m-am simtit vinovata, nu tin asa mult la unii prieteni sincer, poate mai mult tin ei la mine, cand m-am certat cu cateva persoane la care tin, da mi-a pasat si m-am simtit si vinovata indiferent daca eram sau nu straight face

| sceptic a răspuns:

Vinovata ma simt doar cand ea sufera.

| BeresBeatrice a răspuns:

Din moment ce este prietena mea cea mai buna normal ca imi pasa. Daca eu sunt vinovata ma simt foarte rau,trista,vinovata si nu stiu cum sa-mi rascumpar greseala. Daca ea este vinovata, in primele minute/ore sunt suparata pe ea, dar apoi mi se face dor de ea si imi apar in minte numai clipele frumoase petrecute impreuna si ma gandesc trista si vinovata ca aceasta cearta neinsemnata nu poate sterge toate amintirile astea...Deci in concluziebig grinA ma simt vinovata!

| girlll_2266 a răspuns:

Daca este cea mai buna prietene norma`l cami pasa
dar depinde si motivul
poate a facut ea ceva atunci nu merita sa-ti bati capul
dar daca esti tu de vina.ar trebui sa te gandesti un pic happy