| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Poate să-mi explice și mie cineva ce naiba vad tinerii asa distractiv în cluburi și la petreceri? Eu unul cu toate ca am 23 de ani nu le vad rostul și nu înțeleg unde e distracția acolo. Poate ma "luminează" și pe mine cineva

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Muzica tare și dansul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici eu. In doua locuri mi-e scirba sa intru cu foarte putine exceptii: discoteci/cluburi si biserici. Concertele live sunt cu totul alta mincare de peste. Legat de ce zic unii pe aici, nu e vorba de moda veche-moda noua. Mi se pare mult mai de bun simt sa stai la o masa undeva unde sa poti schimba o vorba, nu in tambalau si fum de tigara (bine, din fericire nu se mai poarta fumatul la interior, cel putin dpv al legislatiei).

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GabiDumitrescu):

Las ca vine Paștele, te iau și mergem la slujbe și alte chestii din astea laughing. Nu prea cred ca e de bun simt adică na, sunt persoane care prefera liniștea și sunt altele care îs mai agitate sa zic asa

| Catrice a răspuns:

Ești tu de moda veche....stai ca si prin 60'-'70 erau discoteci și se distra lumeahee hee

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Catrice):

Știu ca erau dar efectiv nu pot sa înțeleg genul asta de distracție ( vorbesc serios). Nu am fost decât odată și nu mi-a plăcut ( plus ca s-a lăsat cu bătaie). Hai ca reformulez : Ce e asa distractiv în cluburi, discoteci, etc etc? Ce anume provoacă plăcere acolo?

| Catrice a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Socializarea, muzica care te face sa dansezi, băutura etc

| DonEduardo a răspuns:

Pur si simplu le plac. Sunt ca niste petreceri de revelion, doar ca tot timplul disponibile.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru DonEduardo):

Scuză-mă dar eu nu înțeleg conceptul. Mai mereu am astupat golurile astea sociale cu muncă deci nu pricep ce e asa distractiv, ce se face și cum e la o petrecere de revelion. Clubul ala la care am fost mai demult a fost cu o petrecere din asta dar a fost în Italia plus de asta ca nici nu am apucat sa fiu atent la "distracția " de acolo pentru ca a trebuit sa fiu bodyguard pentru inteligenta de vara-mea care a ținut morțiș sa meargă acolo și singura n-o lăsa mă-sa, și nu m-a lăsat sa dorm și eu liniștit de revelion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu înțeleg. Gălăgie, transpirație, lumini, băutură, bani pierduți și nopți pierdute. Nu mi-au dat decât dureri de cap cluburile. Sau mai bine zis, clubul, că după prima oară m-am lecuit, și a fost și ultima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe potentiale motive:
- Probabil le place sa mai iasa din rutina.
- Probabil vor validare si incadrare in colectiv (daca anturajul lor vrea in club, sa mearga cu ei ca sa nu se simta dați la o parte)
- Probabil e ceva psihologic mult mai profund, o razvratire din adolescenta. Daca au avut un stil de viata rigid si niste patinti extrem de stricti, posesivi si nepermisivi, si-au simtit copilaria ca pe o inchisoare, iar dupa ce devin majori si ies din aceasta inchisoare, isi intorc viata la 180 de grade si incearca din rasputeri sa recuperezi anii copilariei pe care i-au pierdut.

Eu zic ca cel mai probabil e varianta a doua, adica aia cu integrarea in colectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se simt bine să să afle în mulțime, să socializeze cu alții de vârsta lor, să-și etaleze personalitatea, să cunoască alte persoane asemeni lor.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nici eu nu văd sens nici rost in cluburile astea nu le-am suporta Niciodată nu m-am dus in viața mea la unul măcar nu le suport Absolut deloc dar nu am nimic cu cei care merg in cluburi viața lor decizile lor ei știi ce este mai bine pentru ei și viața lor

Eu unul nu le suport cluburi

Mai bine îmi cumpăr o sawurma la umbra unui copac la aer liber frumos cu un Pepsi rece ca gheața ascult muzica mea frumos in natură la aer curată asta este club pentru mine cu Adevărată

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GraniniCuPiersica):

Mersi de răspuns. Acum off topic : Ce faci tu dacă se închid toate shaormeriile? laughing) mai trăiești?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu ai vrea sa ști -_-

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GraniniCuPiersica):

Ce faci, evoluezi ca un Pikachiu? rolling on the floor

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

N-o sawurma n-o life -_-

Cine este pica pica

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Invata sa isi faca shaoarma acasa. Am facut de cateva ori si a iesit chiar ok. Bine, asta implica un proces care se intinde pe cel putin vreo 16 ore, ca trebuie sa lasi carnea la marinat peste noapte.winking

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GabiDumitrescu):

A dracu un răspuns serios și pe subiect n-ai da la unele întrebări da la shaorma te înfigi ca orbu în sarmale laughing dai în shaorma vad ca clopotu-n surdă laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Expect the unexpected!

| LilWatamaloon a răspuns:

Well, pot să zic că și eu fac parte din categoria persoanelor ce nu văd nimic special în cluburi, dar pentru unele persoane este un spațiu în care se pot destinde și în care se simt de parcă nu există griji și se pot distra la nesfârșit, plus că îți dă starea aceea de vis, cel puțin asta am înțeles de la o parte prietenii mei care acum vor extrem de mult să fie în club non-stop.