| angelinthedark a întrebat:

Poate un baiat sa iubeasca cu adevarat o fata mai mica decat el? oare conteaza varsta? Stiu ca fetelor le plac baietii mai mari, dar baieti umbla cu ele din iubire sau considerandu-le mai mici cred sunt mai naive si profita de asta oare?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Logic ca poate.winking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza dragostea si cel mai frumos simbol ''iubirea ''.

| Alisa a răspuns:

Normal ca se poate, si unii dintre ei chiar le iubesc cu adevarat.

| Dizzy a răspuns:

Eu cred ca poate.[ex.big griniferenta dintre parintii mei e foarte mare].

| andreiuuutza a răspuns:

Intotdeauna!

Nu am suficient spatiu sa explic mentalitatea baietilor.Baietii sunt ca masinile:toate sunt la fel, difera doar caroseriawinking. Un baiat cand vede o fata, ii vede doar formele si o si dezbraca din priviri.Asta vor toti, cel putin la inceput.

E foarte greu sa faci un baiat sa te iubeasca, si uneori dureaza foarte mult timp, dar rezultatul e garantat. Unui baiat, ca sa te iubeasa cu adevarat, trebuie sa-i trezesti intai spiritul patern, sa te protejeze, sa aiba grija de tine, sa ii castigi intai increderea, in special de "prietena adevarata", si abia apoi intra farmecul feminin. Rezultatul vine my greu, dar, parerea mea, mai bine unu care sa te iubeasca decat 15 care doar sa profite de tine.winking

Si intr-adevar, varsta nu conteaza.

| graylady a răspuns:

Depinde de baiat dar si de fata, de fapt pe langa varsta conteaza extraordinar de mult mentalitatea, daca tu poti urca la mintea lui uneori si el se poate cobora la cum gandesti tu alteori e o imbinare perfecta.De obicei baietii mai mari au mai multa rabdare si te pot intelege mai bine decat un baiat de varsta ta. Poti intalni baieti mai mari dar foarte imaturi si atunci nici macar nu se mai observa diferenta dintre voi.Analizeaza-i mai intai comportamentul fata de tine, demonstreaza-i ca nu esti naiva, fa-l sa te ia in serios si totul va fi ok. Take care!:*

| hulk90 a răspuns:

Da, probabil. dar sunt exceptzii! ff mult conteaza citzi ani are baiatul si fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si baietii care nu`s destule de,, gigoloi`` pentru a umbla cu o fata de varsta lor, ci le este mai usor sa fie cu cineva mai mic, fiind mai usor de manipulat. Dar majoritatea, nu tin cont de varstawinking.