| NU_Optimistu_1991 a întrebat:

Posta Romana livreaza si international? am nevoie din Timisoara in republica Moldova. e un colet mic cat o scrisoare. si daca nu poate, spuneti-mi o modalitate de livrare. multumesc. dau funda.

Răspuns Câştigător
| rodriguesro a răspuns:

Sigur ca da. De obicei există câte un oficiu poștal care se ocupă cu coletăria internațională în fiecare reședință de județ. Trebuie să mai afli care Oficiu poștal din Timișoara.
(Sugestie) De obicei aceste Oficii Poștale au și un punct vamal.