| inflicted a întrebat:

Pot intra la un magazin de ochelari sa probez fara să-mi fac consultatie?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cum vei ști ce ochelari îți trebuie dacă nu te duci la o consultație?

| inflicted explică (pentru Andreeush):

Vreau doar rame noi. Dioptriile le știu că nu mi se schimba. Eventual să fac consultația după ce îmi găsesc rame

Ce sens are sa îmi fac consultatie și să o plătesc, apoi sa nu îmi găsesc rame (am mărime mică la rame și îmi găsesc greu). Apoi merg la alt cabinet și fac alta consultație și tot așa până gasesc?

| Andreeush a răspuns (pentru inflicted):

În cazul acesta poți să mergi și îți cauți ramele care le vrei.

| ancaval a răspuns:

Nu. Prima dată trebuie consultație pentru a stabili dioptriile, apoi mergi cu rețeta la asistenta medicală și ea îți arată modele, te notează și te sună când sunt gata.

| inflicted explică (pentru ancaval):

Îmi știu dioptriile. Nu se schimba. Vreau doar rame noi