| ChristinaGM a întrebat:

Pot,pe facebook, sa opresc sa mai primesc cereri de prietenie? Am peste 5 mii de prieteni si inca primesc cereri dar nu pot sa dau accept.

1 răspuns:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Selectati „setari de confidentialitate" (privacy settings) din partea de sus a oricarei pagini Facebook

-selectati „vezi setari" (view settings) in sectiunea de conectare pe Facebook (connecting on Facebook)

-schimbati setarea pentru cereri de prietenie.

Pasii ->te loghezi apoi intra aici -> http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy ->click pe butonul PRIETENI (din mijlocul paginii)->click pe Schimba setarile la ''How You Connect''-> aici in fereastra deschisa pe a doua linie ai -> Who can send you friend requests? -> Toată lumea ->Aici selectezi ''Prietenii prietenilor'' pentru ca nua ai alta alternativa.
Bafta!