| Abdeva a întrebat:

Pot pune un lănțișor intr-un plic ce conține o scrisoare sau trebuie sa il pun separat considerat drept colet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar atunci este bine sa pui scrisoarea cu valoare declarata, in acest fel vei fi despagubita daca lantisorul nu ajunge la destinatar.

| Abdeva explică (pentru Ioandelasal):

Valoare declarata înseamnă cu confirmare de primire?
Știți cumva cam cat costa in total totul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Abdeva):

Nu inseamna cu confirmare de primire, inseamna ca spui valoarea ce o trimiti. Se poate trimite si recomandata cu confirmare de primire, platind cativa lei in plus. Nu stiu taxele, dar le gasesti pe site-ul oficial al Postei Romane.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Da, il poti trimite un plic. E si mai ieftin asa, e 2 lei, pe cand coletul e 6 lei. Dar daca il vinzi sa ceri banii in avans si apoi trimiti lantisorul.