| Monyyyyy a întrebat:

Pot renunta la camin? An niște colege care tot deschid geamul și e un frig noaptea

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti renunta la camin, dar trebuie sa-ti cauti gazda si sa platesti din buzunar: chiria, intertinerea samd.

| sierra1 a răspuns:

Poți

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... si doar din atata lucru? Dar asta e ceva lege la camin, nu poti scapa de ea. Cand am stat eu la camin era... mult de povestit laughing

Da, poti renunta la camin, normal. Poti renunta la orice vrei. Insa unde o sa te duci dupa? Chiriile sunt greu de gasit si cam scumpe.

| Andreeush a răspuns:

Și dacă renunți la cămin ai unde să stai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca poti renunta la camin, ca nu esti sechestrata si nu te poate forta nimeni sa stai.
Dar ai si posibilitatea de a cere alta camera, cu alte colege, iar daca sunt locuri te va muta. Daca nu sunt locuri, poate gasesti pe cineva cu care sa faci schimb.