| Florin6996 a întrebat:

Pot sa ma deplasez pe perioada carantinei cu uber? Sa zicem ca vreau sa tin o petrecere de ziua mea,dar apartamentul unde vreau sa o tin e in celalalt capat al orasului, daca iau uber pana acolo nu patesc nimic?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa zicem ca nu este o urgenta. Si chiar nu este. Vrei amenda, poti merge. Cadou de la organ.

| aditimus a răspuns:

Linistit, doar sa ai declaratie o sa iti ceara soferul si eu am mers ieri.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe perioada de carantina NU poti sa tii nici un fel de petreceri si nici sa calatoresti cu taxi sau uber, fara motiv serios.
Pune mana si citeste legea, ca pana la terminarea si eradicarea viruslui, nu este voie sa ai nici un feld e intalniri si petreceri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana 20.000 lei e amenda. Pare un cadou frumos de ziua ta. Petrecere oricum e interzisa, iar deplasarea ta acolo nu e nicidecum o urgenta.

| danutzu96 a răspuns:

Te mananca pielea rau sa faci petrecere in perioada asta. 20 000 eu zic ca e o suma maricica cara se strange greu …