| Draghici_Andrei_Madalin_2000 a întrebat:

Poti face cancer la gat sau la plamani daca ai fumat o singura tigara?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la fumat activ (fumezi tu) sau pasiv (cand fumeaza altii in jurul tau si tu inhalezi aceeasi cantitate de fum), se poate face cancer la plamani, nu in gat.

Cancerul in gat il poti face de la o infectie cu HPV, lauata prin s e x oral neprotejat (fara prezervativ).

Da, fumatul creste posibilitatea de cancer, la absolut orice organ.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu.

| Invictusman a răspuns:

Nu. Asta ar însemna că toți avem cancer care am fumat nu una, zeci de pachete de țigări, sau chiar și cei care au inhalat involuntar fum de țigăria sa se trezească cu cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face și fără să fumezi.

| isemilia a răspuns:

Nu.

| Iunicu a răspuns:

Nu dar te sfătuiesc să te oprești aici.
Odată dependenta creată, va fi un viciu costisitor, dăunător și cu un parfum dezgustător. Îți propun un experiment. Încearcă să miroși respirația unei fumătoare și pe urmă gândește-te dacă ai vrea sa te sărute.

| Draghici_Andrei_Madalin_2000 explică (pentru Iunicu):

Nu, am fumat decat una sa vad cum e dar e naspa rau

| Vash96 a răspuns:

Eu asa am facut