| UmbraDeVulpe a întrebat:

Poti sa faci cancer si de la polistirenul din casa din pereti daca ai? Ca cica e cancerigen. Deci poti face cancer?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai polistiren in casă?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Confunzi cu ghips-carton, Vulpițo.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu se face cancer de la polistiren, oriunde ar fi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca te referi la termoizolatie, care se pune pe pereti.Ma indoiesc ca poti face cancer numai de la asta.Interactionezi des cu peretii? Nu prea.Ai si tencuiala care te protejeaza.Iar pe interior nu se pune prea des, deci cel mai probabil si in cazul tau se afla pe exteriorul zidariei.
Oamenilor le place sa caute, sa numeasca o cauza in aceste scenarii, insa pe logica asta, suntem inconjurati de acestea 24/24, de la orice poti face cancer. Deci din punctul meu de vedere e un cumul de factori, nu e niciodata unul singur.

Răspuns utilizator avertizat
| exoticbutters a răspuns:

In niciun caz