| Ady2204122041 a întrebat:

Poți sa joci la pariuri sportive daca ai 17 ani?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti, trebuie sa ai cel putin 18 ani.

| Ady2204122041 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca in mod legal nu, dar eu joc la pariuri, adica cel puțin ma lasa sa intru in agenție si sa pariez.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ady2204122041):

Da, te lasa, dar ca sa-ti incasezi castigul va trebui sa prezinti cartea de identitate. Si firma de pariuri poate fi amendata serios daca permite minorilor sa parieze.

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui.

| Sofer a răspuns:

Da, poți juca. Îți cerea buletinul și nu te lăsa, dacă era. laughing

| PainTech a răspuns:

Teoretic nu.
Practic o sa te verifice in momentul in care vi sa iti ridici castigul ( daca castigi ).

| Ady2204122041 explică (pentru PainTech):

Am mai castigat sume de 2 lei, 10 lei, si mi-a dat banii fara cnp buletin. Iar cand castig o suma mai mare il trimit pe tata sa-mi ia banii, ca stie ca joc la pariuri.