| aviage a întrebat:

Prietena mea cea mai buna cred ca ma va lasa balta. ne stim de multa vreme si e genul de persoana care se ataseaza f repede de cineva. Acum ceva timp a cunoscut o fata cu care se intelege foarte bine, ies in oras, vorbesc. Problema este ca prietena ei cea noua e cam foarte posesiva si geloasa, nu vrea ca eu si ea sa fim prietene. Ii ia telefonul si il controleaza.am observat ca prietena mea s-a cam schimbat...sta cu mine, totul e ok, apoi cand iese cu ea, se cearta cu mine dintr-un motiv absurd: pentru ca i-a facut nervi si s-a gandit sa s-i descarce pe mine. Si asa ma cert eu mereu cu prietena mea, adevarta ca ea mereu vine si isi cere scuze si ii pare rau, doar ca se intampla foarte des si iese urat acnd noua ei prietena afla ca iar a vorbit si a iesit cu mine. ce sa fac sa nu se mai intample asta?

3 răspunsuri:
| fanJBfan a răspuns:

Vorbeste cu prietena ei cea noua, si explica-i ca nu poate sa oblige pe cineva sa fie amic cu ea. Asta trebuie sa se intample de la sine, pentru ca se inteleg bine. Vorbeste si cu prietena ta si spune-i sa se gandeasca bine, pentru ca tu vrei sa fi prietena cu ea, dar nu sa vb p ascuns si altele. Lamareste lucrurile cu amandoua si pana la urma rezultatul va fi cel dorit. Nu tolerez asa ceva, dar daca noua ei prietena vb urat ca tine. ia-o si la bataie putinbig grin. laughing glumescbig grinkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite te inteleg perfect si mie mi s-a intamplat asa ceva sunt 4 alegeri pe care le poti face, prima sa te imprietenesti cu prietena prietenei tale, a doua sa incerci sa le desparti adica sa se certe ingrozitor, a treia sa o pui sa aleaga, si ulima sa renunti la prietena ta. tu vei alege iti dau aidul meu poate mai vorbim daca vrei uitel lumiere.andreea sper sa ma contactezi si sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i la fata aceea geloasa sa mearga la prietenii care i-a avut si daca nu merge vor sa intre in cearta cu tine si tu nu le baga in seama.se vor simtii vinovate.