Întrebare recomandată | DiaAndra a întrebat:

Prietena mea cea mai buna e mereu geloasa pe alte prietene si se supara mai tot timpul din orice si in ultima vreme ne certam chiar din orice.Si mereu ca sa ne impacam trebuie sa las eu de la mine...ce sa fac? Daca ii spun ca e geloasa nu vrea sa recunoasca!

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ce să faci?

Să nu-ţi mai iroseşti timpul cu ea şi nu o mai considera o prietenă de a ta.O prietenă nu face aşa ceva crede-mă.

| DascaluViorel a răspuns:

Incearca sa nu ai prieteni de genul. Este invidioasa si o sa faca tot posibilul sa iti mearga la fel de bine cum ii merge ei. Ea o sa fie multumita doar atunci cand va fi mai presus ca tine.

| AlexMaxWoW a răspuns:

1. Incearca sa o intelegi! Intreab-o mereu de ce este geloasa pe ele, ce au ele in plus fata de ea si evita orice cearta dar fa-o subtil!
2. Rezista! Poate fata trece printr-un timp mai greu, are niste probleme si trebuie lasa-ta in pace/sa faca ce vrea ea un timp.
3. Te duci la ea si ii spui totul pe fata,
va asezati intr-un loc si ii spui direct:
" - Andreea ( Nu stiu cum o cheama laughing ) vreau sa discutam.
- Nu imi place cum te comporti si cum gandesti" etc... si ii explici tot ce te supara si poate va intelege!

Bafta happy

| DiaAndra explică (pentru AlexMaxWoW):

LOL laughing deci nu cred laughing rad de cand am citit comentariul pentru ca o cheama chiar Andreea