| abcddcba a întrebat:

Prietena mea este mai inalta decat mine cu aproximativ 8-9 cm.
Nu ne deranjeaza pe niciunul, doar ne mai tachinam pe seama asta, dar nu ne deranjeaza inaltimile.
Persoanele din jurul nostru, prieteni, familie, etc, spun ca nu prea ne potrivim datorita inaltimii si ca se vede ciudat.
Ma simt jenat si si ea se simte cand auzim lucrurile astea.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Absolut nimic. De ce ar trebui să faci ceva? Cuplurile de genul ăsta nu sunt atât de rare, până și macho man Mark Wahlberg e mai scund decât nevastă-sa, nu mi se pare nimic ciudat. Prietenii voștri, dacă v-ar fi prieteni adevărați, nu v-ar mai șicana pe chestia asta.
http://www.elle.com/......oyfriends/

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat iti este doar o prietena, nu are importanta ca-i mai inalta decat tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu te iei după gura lumii. Ce înseamnă că nu prea vă potriviți?
Doi oameni își potrivesc sentimentele și viața după înălțime li după gura lumii?
Aiureală.
Ei tot spun, și se bagă că nu ai ce face.
Ar trebui să nu ții cont și gata.
Să îi întrebi ce este greșit, ce este rău în asta.
Nimic.

| Andreeush a răspuns:

Dacă pe voi nu vă deranjează înălțimea atunci nu dați importanță la ce spune lumea.

| Donsavas a răspuns:

Nu ii mai luati in seama! Daca pentru voi a devenit o obișnuință, pentru ei este un subiect de comentat.

| GirlOnline81 a răspuns:

Depinde câta importantă dați voi acestui aspect. Și totuși dacă nu ar fi contat pentru tine, nu ți-ai fi pus problema asta...

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sa le iei in gluma. ‘)) Eu asa as face in locul tau. Fa o gluma pe seama acestei "nepotriviri" și aia e. Conteaza ca voi sa va înțelegeți, nu "înălțimea". ‘))

| abcddcba explică:

Rau imi pare ca nu va pot da la toti fundita.happy