| Ofatacuvise a întrebat:

Prietenul meu da like la toate fetele.Si noi mai demult ne-am certat si o fata mi-a spus ca tot intra pe ea pe Facebook im fiecare zi si acum cand ne-am impacat i-am spus ca nu mi-a placut ce a facut si tot nega. Zicea ca el nu a facut asa ceva si vrajeli din astea si ca tot timpul se gandea la mine (dar intra pe altele, amuzant nu)? Asa si el inca ii da like-uri la aia la fiecare poza care o pune si nu ma simt bine deloc. Daca inca ii scrie nu vreau sa par proasta din poveste, roata de rezerva....Imi e teama ca daca fata aceea ar vrea sa fie cu el, pe mine m-ar parasii. Eu nu am de unde sa stiu cu cine vorbeste el. Ce as putea face? Se exclude ideea de sa ii zic pentru ca nu vreau sa par disperata sau sa creada ca am ciuda pe fata respectiva.P.s : fara jigniri. Funda

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E imatur, dar e logic ca doar nu o vrea insuratoare la varsta lui plus ca voua va plac dramele

| danay72 a răspuns:

O relație se bazează pe încredere și sinceritate. Dacă nu poți face aceste lucruri, poate ca ar trebui sa te gândești dacă este iubire adevarata. Iubirea într-o relație nu estea geloasă și se bucura cu adevărul.

| Nemessys a răspuns:

Nu e nimic anormal daca da like si altor fete. Zi mersi ca nu le da ador. :/. Si stai calma, ca o fata nu se poate cuceri cu un like. Adica el nu le da like ca sa se dea la ele sau sa-si incerce norocul cu altele. Asta daca nu cumva, fata respectiva este ceva genu',, OMG, MI-A DAT LIKE, HM. CRED CA MA PLACE!

| Ofatacuvise explică (pentru Nemessys):

Eu te-as ruga sa citesti cu atentie ce am scris. Sau sa o lasi balta oh go onj

| Nemessys a răspuns (pentru Ofatacuvise):

Mda. TPU-ul loveste iar...
Ala nu este nici jumatate din raspuns. Nu stiu de ce nu arata raspunsul complet.

| WaterDrop a răspuns:

Suna a usoara dependenta de Facebook.Dar lasand asta la o parte.

Daca esti intr-o relatie cu el, nu inseamna ca il detii si este liber sa faca ce vrea. Daca te iubeste cu adevarat, oricate likeuri ar da si cu oricine ar vorbi el, tot cu tine va sta. Faptul ca face asta arata doar ca nu te respecta prea mult si-a cam plictisit doar de tine. Daca ii vei reprosa asta acum, ai putea grabi despartirea. Daca nu o faci, oricum te va insela pe viitor daca nu se schimba el prin vreo minune.Nu va prea potriviti daca el a simtit nevoia sa faca asta, asadar mai bine pui punct relatiei, si asa, el este pocait.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Ar fi indicat sa lasi putin din gelozie si sa te concentrezi pe tine pe starea ta interioara. Unii baieti sunt mai neseriosi si le place sa golanesca sau pur si simplu da likeuri din plictiseala fara a avea sentimente pentru cineva. Lasa-i putina libertate si in acest timp ii poti urmari comportamentul lui fata de tine, daca observi o oarecare raceala distanta sau te simti jignita e indicat sa inchei relatia.