| Miranda_8079 a întrebat:

Prietenul meu se poarta cam ciudat de la un timp de vreme, el se indoieste de mine spune ca eu il insel, sunt niste baieti la mine la scoala care inventeaza o multime de lucruri care mie nici prin cap nu mi-ar trece sa le fac.
prietenul meu zice ca nu ii crede pe ei, dar se poarta cam ciudat, el mereu imi trimitea mesaj inainte sa se culce sau cand eram la scoala, de 1-2 saptamani tot zice ca adorme si de asta nu imi mai trimite mesaje nu vad dc ar adormi nu face nimic toata ziua, dar si cand sunt eu la scola doarme?
Ma deranjeaza foarte tare lucrurile astea daca nu ar avea credit l-as intelege dar asa? observ ca mai mult vorbeste cu prietenii lui decat cu mine.
Are niste prieteni foarte enervanti, unul dintre ei il suna de 10 ori pe zi sa ii spuna ce buncaiune a mai trecut prin fata lui.Baiatu e cel putin scrantit Am zis sa nu ma infoi eu la el, sa il las pe prietenul meu sa discute cu el, sunt amici si nu ar fi bine sa ma bag eu.
prieteneu meu i-a spus ca nu il intereseaza fetele despre care ii povesteste, dar tipu asta tot continua sa il sune acum a invatat il intreaba :
amicul disperat:salut, ai treaba?
prietenul meu :da!
daca zice prietenu meu ca are treaba ala stie ca e cu mine si inchide telefonul.
Mi s-a urat de relatia asta ma simt ciudat ma simt greu, ma plictiseste ingrozitor si ma enerveaza si mai tare purtarea lui de curand.
Daca ii spun ca nu vreau sa mai fim impreuna vine se milogeste, spune ca ii pare rau ca nu mai face ca se schimba, i-am acordat destule sanse si asta pentru ca imi pare rau de el si pentru ca il iubesc dar mai bine fara iubire si libera si sa ma simt bine in pielea mea sa nu stau cu gandu la el ca unde o fi cu cine o fi dc nu imi da msg.
Vreau sa stiu care e parerea voastra pentru ca eu sunt exagerat de geloasa, si as vrea sa stiu parerea celor din exterior care nu ne cunosc si nu tin cu nici unul dintre noi.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Banuiesc ca prietenii lui nu te simpatizeaza in mod deosebit,din cauza ca ei considera ca esti prea posesiva.
Asa ca, daca nu au reusit sa te indeparteze pe tine de el, incearca sa-l indeparteze pe el de tine si se pare ca reusesc.Sunt prietenii lui si ii crede.
Daca nu vrei sa te desparti de el, discuta cu el si spune-i frumos tot ce te deranjeaza, daca te iubeste va intelege.
Vei intelege singura daca vrea sau nu sa ramana cu tine sau prefera sa ramana cu prietenii lui...
Mult noroc!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Lasa-l sunt atatia care iti vor presta mult mai multa atentie.la urma urmei el este cel care va avea de pierdut. funda?