| forever4you a întrebat:

Pro sau Contra pentru manele?big grin

Răspuns Câştigător
| GabyEminem_7200 a răspuns:

Contra! Who the *** listen this ***?

36 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu ascult manele, ce se întâmplă?
Mă luați la goană? Fiecare ascultă muzica care îi place.
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

100% contra! muzica aceea, daca o pot numi muzica nu are nici`un sens.Are aceleasi 3 versuri stupide:dragostea, banii, dusmanii laughing. Nu imi spune absolut nimic.Mai bine aud o tabla zgariata laughing. E muzica rromilor cu bani

| pwp a răspuns:

Contra!

| aliceinchains a răspuns:

Cu siguranta Contra. Prefer rock.big grin

| Nicoleta a răspuns:

Categoric CONTRA

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Contra.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Contra ...nu-mi exprima absolut nimic acest gen de muzica

| ZoZoHeart a răspuns:

Absolut, total si maximum CONTRA! Menelele's niste porcarii (parerea mea)

| anDa a răspuns:

Nici pro nici contra. Nu ascult acest gen de muzica, pot recunoaste ca imi displace, dar nu inseamna ca altii nu il pot asculta. Oricum nu trebuie sa judeci omul dupa genul de muzica pe care il asculta.

| alexaaa a răspuns:

Cu siguranta contra

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

CONTRA categoric! Contra Contra cccooonnntttrrraaa

| RXN a răspuns:

Mi-e indiferent.Eu nu ascult, nu-mi place, dar cat timp nu sunt obligata de imprejurari sa suport o asemenea muzica, nu ma deranjeaza cu nimic existenta ei sau faptul ca unii asculta.

| forever4you explică:

CONTRA! bravo imi era frica ca o sa spuneti prorolling on the floorsi eu urasc manelele dar nu ii judec pe cei care le asculta fiecare cu preferintele luibig grin

| forever4you explică:

Toti ati primit cate un inteligent de la mine(aproape toti) si va asigur ca cel/cei care neau dat stupid a fost vreun cocalar la fel de idiot ca si genu asta de muzica... pup

| A_7901 a răspuns:

Contra. Este o reflectie a inculturii.

| GoguStrigoi a răspuns:

Contra

| alexy a răspuns:

Contra! Se intelege ca le urasc, acum un an am avut niste colegi care le ascultau, era groaznic sa le auzi.Manelele sunt atat de proaste si cand vezi piticanii care s-au apucat si ei de manele, iti pui mainile in cap si zici : "Uite cum am ajuns? De ce au trebuit sa se mai inventeze si prostiile astea?

| elenush_6230 a răspuns:

C O N T R A laughing urasc manelele
adica ce sa mai cum spui tu
fiecare cu, gusturile lui!smug

| Beatrice a răspuns:

Contra.
De ce?
Pur si simplu nu-mi plac big grin. Gusturile nu se discuta! [-x

| alyna29 a răspuns:

Contra

| RALce a răspuns:

Contra.nu vreau sa fiu rea dar cei care asculta acest gen de muzica mi se par cam coca/pitilaughing

| Ich a răspuns:

100%Contra!

| Rallu a răspuns:

Contra, ba asta nici nu se poate numi gen de muzica.
Maneaua e un amestec de versuri si ritmuri imprumutate din alte tari(ca de ex. Turcia.)
Ce intelegi dintr-un vers de manea?
Ce mesaj au manelele?
E vai de capu' lui de,, gen de muzica''rolling on the floor

| thepynk a răspuns:

Contra

| Iadhira a răspuns:

Niciuna... Unele manele sau tampenii (cum le zic unii) sunt foarte frumoase si chiar le asculti cu placere sau chiar razi. O manea merge oriunde mai ales la petrecerilaughing Desigur, manele de genu florim salam si pe mine ma doare capu cand il aud cum urla laughing Stii ce? Nu cred ca n-ai ascultat o data in viata o manea care iti place sau poate nu ai vrut sa recunosti asta ...Asa faceam si eu insa am vazut ca pierd distractia cand stau deoparte cu un bot din ala (nu pot sa aud asa ceva) ei nahoh go on orice muzica are partea ei frumoasa, chiar si astea hiturile scoase de romani au la baza putina manea dar daca nu ai ascultat n-ai de unde sa stiiwinking Iti recomand sa incerci>big grin

| Anabelle_5756 a răspuns:

Contra. Cel mai stupid gen de muzica dupa parerea mea.

| timeea7 a răspuns:

PRO.nu pot zice ca sunt fana manele, dar sunt cativa(vreo 4, 5) cantareti care au melodii frumoase...in schimb sunt si cantareti de manele penibili...

| timeea7 a răspuns:

Forever4you

si cu siguranta tu ne-ai dat stupid la astia ce suntem pro.oh go on

deci abtine-te

| King_8201 a răspuns:

Lumea nu inteleg manelele. sistem turbo PRO!