| NoahKaan a întrebat:

Probabil aveti si voi in clasa acei baieti care au carisma, sunt mai cool (dar de treaba), vorbesc mereu cu fetele, fac anumite lucruri, dar nu e ciudat deloc pentru ei. Eu ma integ bine cu toata lumea si sunt placut de multi din clasa. Faza este ca daca eu as face lucrurile pe care acei baieti carismatici le fac, eu cred ca nu mi-ar sta bine si ca ar fi ciudat. Adica vreau si eu sa fiu ca ei. Am tot ce imi trebuie, mai putin aceasta carisma. Si a 2a intrebare : e ok daca eu ma comport mereu frumos, adica nu tachinez nici macar putin fetele? Eu consider ca ar trebui sa le tachinezi asa putin. Va rog frumos sa ma ajutati si daca puteti sa ma ajutati pe Facebook/wapp/insta, ca sa vorbim mai mult..va rog frumos.

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Tachinat? Ce prostie copilareasca. Da, e foarte ok sa te comporti frumos cu toata lumea care merita.
Vai, ce-as vrea sa fiu 5 minute fata si sa ma tachineze unu, apoi sa-si tachineze dintii de pe jos. "Tachinarile" sunt DOAR taranisme. Nu e cool, nu e elegant, nu e frumos, nu e nimic.
Daca unei fete ii place "tachinarea", e panarama rauuu.

TU trebuie sa fii ca TINE. Niciodata sa nu te schimbi in functie de moda sau societate. Daca te schimbi, inseamna ca esti slab, ca nu ai caracter. Impune-ti propria ordine mondiala, exact asa cum esti. happy

| NoahKaan explică (pentru Plato):

Pai cand ma uit la cei 2 baieti de care vorbesc( noi suntem 6 baieti in clasarolling on the floor ), parca imi e ciuda putin, ca fetelor le place cand vorbesc cu ei( nu zic ca fetelor nu le place cand vorbesc cu mine) si parca le cuceresc asa, fiind vazuti ca fiind niste baieti mai misto,.

| StrongHeart a răspuns:

Dar poti sa ai o carisma a ta, nu trebuie sa faci ce fac ceilalti, doar fii tu insuti, fii adevarat prin tot ce spui si ce faci si lumea te va aprecia.Eu cred ca carisma e ceva natural, nu trebuie fortata.
Doar fii tu insuti si incearca sa nu fii ignorant fata de ceilalti.

| NoahKaan explică (pentru StrongHeart):

Pai cand ma uit la cei 2 baieti de care vorbesc( noi suntem 6 baieti in clasarolling on the floor ), parca imi e ciuda putin, ca fetelor le place cand vorbesc cu ei( nu zic ca fetelor nu le place cand vorbesc cu mine) si parca le cuceresc asa, fiind vazuti ca fiind niste baieti mai misto.

| Madesz a răspuns:

Be yourself. daca nu iti sta in fire sa tachinezi fetele, nu o face. fii original in felul tau, nu e nevoie sa fii sau sa te comporti ca altii ca sa faci parte din aceeasi turma. daca vrei sa fii mai hype, ia-o usurel, sa nu fie o schimbare brusca

| NoahKaan explică (pentru Madesz):

Pai cand ma uit la cei 2 baieti de care vorbesc( noi suntem 6 baieti in clasarolling on the floor ), parca imi e ciuda putin, ca fetelor le place cand vorbesc cu ei( nu zic ca fetelor nu le place cand vorbesc cu mine) si parca le cuceresc asa, fiind vazuti ca fiind niste baieti mai misto