| SiMpLa a întrebat:

Produse pentru cosuri si urme lasate de ele mai bune stiti?

1 răspuns:
| Găbiţu96 a răspuns:

Hey,eu folosesc dimineata gel spumant Ivatherm pentru ten gras si mixt(aplici pe toata fata si apoi clatesti) si crema Akne-Syt tot de la Ivatherm(e f. buna pentru tratarea urmelor). Seara imi dau cu Skinoren gel(vezi sa aplici putin ca te ustura fata). Eu in plus ma dau cu un preparat farmaceutic pe cosurile active(adica acele cosuri rosii sau cu puroi). Din pacate nu cred ca ai cum sa faci rost de el pentru ca e facut la o farmacie din oras, la care am fost trimis de la medicul dermatolog, din Buzau.Am mai incercat inainte de acest tratament: Abexine si o crema da la Ivvys Plant, pe baza de extract din melci. Pentru urme recomad Akne-Syt, dar e bine sa folosesti tratamentul de care ti-am spus la inceput, e foarte bun pentru urme. Foarte important, e sa iei un antibiotic pentru cosuri. Eu iau Unidox( primele 3 saptamani 1 pastila,iar dupa aceea o jumate), si cosurile tot apar. Roaccutane(este tot un antibiotic), mi-a spus un dermatolog, ca daca il iei timp de un an scapi de acnee definitiv, adica pielea nu mai secreta cosuri deloc, dar trebuie sa faci analize de sange inainte sa iei, pentru ca e putin toxic pentru ficat. Daca nu iei o sa ai cosuri si dupa 20 de ani, mi-a spus medicul. Iti sugerez sa iei Roaccutane si sa mergi cu tratamentul de care ti-am spus la inceput(gel ivatherm,crema akne-syt, skinoren si in plus roaccutane). Scuze ca am scris atat, dar am vrut sa ma fac inteles. Sper ca te-am ajutat, si daca poti sa imi trimiti un mesaj peste ceva timp sa imi spui daca ai facut rost de tratament, si cum functioneaza. Iti sugerez sa iti faci o poza acum, si alta dupa 2-3 luni. Diferenta mare, iti garantez. Bye bye.