| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Profa` de religie a zis ca de Craciun sa confectionam fiecare cate un obiect din carton, hartie, etc care sa aiba legatura cu Craciunul. Nu am nicio idee... iar aceste ornamente vor fi vandute si banii donati unui centru de plasament. Ma puteti ajuta cu cateva idei si sfaturi?

4 răspunsuri:
| SiminaSalvadore a răspuns:

Eu anul trecut am facut o stea din doua cartoane colorate albastre, si am lipit pe ea zahar si orez, iar apoi i-am pus o pangica (asta inainte sa lipesti cele 2 cartoane de aceeasi marime fiecare)
Sper ca te-am ajutat!

| ssd a răspuns:

Poti sa faci fulgi de nea din hartie cam asa: http://curcubeu.ro/index.php?artid=40
, poti sa tai forme diferte si va esi un stil propriu si apoi il dai tot cu lipici si pui peste sare de masa mai mare si iese foarte dragut

| Ruthhh a răspuns:

Da,pai poti lua un carton verde de exemplu il indoi in 2 conturezi pe o parte un brad si il tai asa fel incat sa arate ca o felicitare tip brad! ceva foarte dragut apoi decorezi tu cu scilpici faci peacolo colorezi.