| anonim_4396 a întrebat:

Profesionala VS. Liceu

Salut! Numele meu e Cristian si nu stiu ce sa aleg dintre liceu si scoala profesionala.
Sunt clasa 8-a si nu prea imi place scoala. Am auzit ca la profesionala se invata o meserie si dupa ai sansa sa te angajezi mai repede depinzand de ce meserie ti-ai ales. La liceu probabil o sa stau 3-4 ani si la sfarsit o sa raman fara bac.
Daca e sa ma duc la profesionala ce profiluri exista?

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Nu mereu are legătură profesionala cu meseria. big grin Eu am terminat profesionala și am un job care nu are legătură cu diploma absolvităwinking Dar îți sugerezi să mergi la profesională, totuși, durează 3 ani învățământul și iei și bursă(200 de lei pe lună, era pe vremea mea, acum nu știu cât e, parcă s-a mărit) Mult succes! Funda? big grin

| Marian92821 a răspuns (pentru PsihologDanielBotezan):

O mica intrebare... Sunteti psiholog?

| PsihologDanielBotezan a răspuns (pentru Marian92821):

Nu. happy E doar un titlu, pentru că îmi place lumea psihologiei și a psihiatriei. big grin Te pot ajuta cu ceva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Profesionala VS. Liceu...nu prea imi place scoala"

fă-te un bun meseriaș, se fac bani frumoși dacă știi meserie. Orice meserie