| 5e36989898809fdfrvrvdffdd a întrebat:

Profesorii au voie sa dea la elevi lor test de 10 minute? De exemplu la Romana am avut 4 exercitii, dar grele in care trebuia sa le rezolvam in 25 de min., iar la matematica 10 exercitii in 10 min? Cls A VI-a

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai fiecare profesor isi face sistemul de evaluare, in mare, cum doreste. Daca el vrea sa va dea un test de 10 minute... va da un test de 10 minute. Altii ce note au luat?

In general ar trebui sa se gandeasca si sa fie corect, pentru toti elevii si sa se gandeasca si la cat pot ei sa invete. Daca nu va convine, la nivel de clasa... puteti sa contestati asta la profesorul diriginte.

Numai bine! ^_^

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au voie sa va dea o testare de 10 minute. Suficient sa vada cine s-a pregatit si a invatat si cine nu.

| Catrice a răspuns:

Dadea test la chimie in generala de 5 minute și toti luam note peste 7 laughing

| ShaOfHatred a răspuns:

Welcome to the real world, dear. Profii fac ce vor cu orele lor. Asta e trist în țara noastră și în sistemul nostru de învățământ. Ajungi tu la liceu și vezi cum se schimbă toate... Sau mai bine zis, te schimbi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista reguli. Pot face ce doresc.

| Sfetnic a răspuns:

Exprimă-te în legătură cu școala online aici: https://docs.google.com/......g/viewform