| anonim_4396 a întrebat:

Profesorul meu de matematica lipseste foarte mult fara motiv.A lipsit chiar peste 2 saptamani fara sa intre de loc sau sa spuna ceva sau sa aiba vreun motiv. pierdem foarte multa materie.are si ceva pile si de aia am inteles ca mai e pe post este si titular. directoarea si profesorilor le e groaza de el.au spus ca nu au ce face.a fost pe la o gramada de scoli din judet si tot asa facea si aici lau pus titular.parintilor le e groaza ca daca nu se poate face ceva sa nu ne ia in ochi rai. Ce as putea sa fac? Pierdem multa materie

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

TOȚI părinții fac un memoriu pentu schimbarea lui. Asta dacă ce spui tu e adevărat. Dacă e așa-ș-așa, las-o baltă și invață!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu, daca toti copiii s-ar plange ca profesorul nu vine la ore... am ajunge departe :/

Pai ai sau aveti urmatoarele variante:
- sa stai asa si sa te bucuri de timpul liber;
- sa stai asa si sa nu te bucuri de timpul liber;
- sa vorbiti in continuare cu directorul, daca el nu se prezinta la ore, efectiv la locul de munca... poate sa fie dat afara;
- sa invatati din ce aveti, din manual, de pe internet, din tutoriale.

Numai bine! ^_^

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Incearca sa inveti singura de pe internet / manual / culegeri / etc. Altceva nu prea ai ce face, daca spui ca parintii au incercat si nu au putut face nimic, doar sa te transferi in vacanta intersemestriala, dar nu stiu cat merita...