| dalvvip a întrebat:

PS :scuip de când am început sa fumez.
Buna ziua, am si eu o problema. Fumez de 6-7 luni, l-a început fumam mult (7-8 ţigări pe zi). Acum fumez 3-4 ţigări pe săptămână sau chiar de loc. Problema este următoare ' îmi vine sa scuip mereu, mai ales când fumez. Când fumez trebuie sa scuip la fiecare fum. Ce trebuie sa fac sa nu mai scuip aşa de des?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" dalvvip a întrebat: PS : scuip de când am început sa fumez... Ce trebuie sa fac sa nu mai scuip aşa de des?"

hmmm, ce intrebare complicată, oare ce-ar fi de făcut?

| KLiNK a răspuns:

Mi se mai întâmplă și mie. Nu e mare problemă. Fumează doar când ai ceva de băut. Nu știu acum dacă bei cafea sau bere la PET, dar se aplică în ambele cazuri. Atunci nu vei mai simți nevoia sa scuipi. Nu o să bag vrăjeli gen "lasă-te" pentru că nu are rost să îți spun.
Încearcă să schimbi tutunul. Sau ia țigări mai slabe. De obicei alea tari te fac să mai dai câte o flegmă pe jos.