| Adelina200041 a întrebat:

Pt cei care ati fost la olimpiada, daca îmi iau telefonul la mine in ghiozdan iar dupa rog sa fie lasat pe catedra ca sa nu fie considerat copiat, pot face acest lucru? Pot lua telefonul cu mine?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru ca risti sa-l uiti in geanta sau buzunar si sa nu-l predai si poti sa fii data afara de la concurs, odata ce este cerinta speciala la examen, sa mergi FARA telefon, deloc!
Nu vad totusi de ce este o problema atat de mare sa nu ai telefonul la tine pentru 3 ore cat dureaza examenul, ca dupa aia mergi acasa si poti sa suni pecine vrei tu.

| dullcat a răspuns:

Sigur. Poti lua telefonul cu tine, dar sa-l lasi apoi inchis intr-o geanta, care nu se afla in apropierea, ci in spatele clasei.Sau poti sa-l pui pe catedra, cu o eticheta, la fel ca toti ceilalti.Depinde cum vi se cere, sunt mai multe metode de a preveni trisatul cu ajutorul telefonului. Dupa ce termini, iti poti recupera telefonul fara nicio problema.