| Alexissss a întrebat:

Pt inceput vreau sa imi cer scuze daca nu am ales bine categoria.
Bun sa incep. Cne stie daca se poate ca un minor sa mearga in alta tara de ex ITALIA. Daca DA ce acte am nevoie ca sa parasesc tara si app' cu avionul o sa ma deplasez. Vreau neaparat sa merg in Italia singura, dar akl nu o sa fiu singura ca o sa stau cu verisoara si matusa mea. Cel mai detaliat raspuns primeste FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi iti trebuie pasaport si in primul rand acordul parintilor tai de a parasi tara.domiciliu la care te duci acolo
adica caele rude ale tale trebuie sa se duca la chestura si sa declare adresa si locul de munca cu foaia de salarizeare a lor.si mai ales daca esti minor nu poti lipsi mai mult de 60 de zile in vacanta mare. funda?

2 răspunsuri:
| Lavy a răspuns:

Nu ai voie sa traversezi granita ma ales cu avionul nu stiu de ce dar nu e permis!

| LittleAnca a răspuns:

Daca esti minor nu cred, doar daca ai acordul parintilor. Acte nu stiu sigur. Stiu doar ca buletin iti trebuie sigur...