| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi definti copil rebel?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Acel copil care nu își ascultă părinții.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Genul ala de copil care nu are pareri de rau pentru lucrurile care le face gresit, care face ce vrea fara sa gandeasca, care uraste sa faca compromisuri si sa asculte de altii!

| FreddieM a răspuns:

Copil ignorant care traieste dupa propriile sale reguli. Desigur este un element negativ si nu da bine la public. Deseori prin comportametul lui isi deterioreaza propria imagine, dar pe masura ce se maturizeaza incepe sa-si foloseasca mai bine creierasul, ii trec,, fumurile" si va realiza ce idiot a putut fi de mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa ti definesc dupa parerea mea: copilul rebel nu e neaparat acel gotic imbracat in negru din filmele americane. Cel putin asta credeam cand eram mica. Pentru mine copil rebel inseamna un copil care considera ca parerile celor ce ii vor binele nu isi au rostul, pentru ca el are incredere ca ia cele mai bune decizii. Nu e respectuos cu nimeni, isi ia lumea in cap, nu asculta deloc de parinti, face actiuni daunatoare sanatatii prea devreme. Cum ar veni,, isi incepe viata" prea devreme. Nu stiu, asta e parerea mea.