| anonim_4396 a întrebat:

Puțin ajutor aici? Deci sa va explic care e situația, acum 3 săptămâni am luat mașină părinților la o plimbare, plimbarea a decurs bine tot ok mi-a plăcut a doua zi am făcut tot la fel și tot asa! Pana am ajuns la 3 săptămâni de când conduc fără un accident ținând cont ca e trafic foarte greu prin oraș, niște vecini m-au sifonat și acum nu mai pot sa conduc ca nu mai am cheile de la mașina, am 15 ani sunt a 8-a și anul asta e banchetul. Eu ma gândeam sa merg cu masina la banchet! Dar nici gând sa pun alcool în gura dacă vin cu mașina iar părinții mei sunt mai comuniști asa și vor sa vina sa stea cu mine la masa la banchet. Cum pot sa fac sa ma lase și pe mine singur măcar o data...pentru ca dacă ei ar veni nu aș mai putea nici sa beau, nici sa vin cu mașina, nici sa dansez sa ma bucur etc... ce pot face?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai fi prins (și vei fi cu siguranță la un moment dat), ai reuși două lucruri dintr-o lovitură: dosar penal și pentru tine, și pentru proprietarul mașinii (tatăl tău, probabil). Felicitări, ești cel puțin penibil!
Mai grav ar fi să ai un accident și să se afle că tu ai fost la volan. Accident care se poate întâmpla din vina altcuiva, nu musai a ta (deși, dacă ai fi cu adevărat șofer și ai fi urmat și cursuri de conducere preventivă, ai putea evita un astfel de eveniment).

| Ajutor7654 a răspuns (pentru mihai69):

Mersi mult se pare ca ai fost singurul de aici mai deschis la minte care mi-ai explicat normal ❤

6 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Deci tu ai vrea dacă se poate sa nu vina ai tai cu tine ca să poți merge cu mașina dar să și bei ceva.

Vai de steaua ta... In locul altor tai nu te-as mai lăsa să ieși din casă până la majorat.

| Ajutor7654 a răspuns (pentru VoidEternal):

Când sunt la volan cel mai important e sa nu pun alcool in gura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu realizezi o infractiune, copile rolling on the floor Ai senzatia ca esti mare matur si teribil, dar in realitate demonstrezi contrariul. Pe langa astea, habar nu ai sa conduci, abia dupa cateva sute de mii de km parcursi te poti numi sofer. Cel mai probabil masina este automata si doar iti bagi piciorul in 2 pedale laughing Mare soferie!

| Ajutor7654 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spre surprinderea ta e manuala cu 6 viteze.

| anonim_4396 explică (pentru Ajutor7654):

rolling on the floor
Mă scuzi!