| zuzu_1842 a întrebat:

Recent am avut un accident foarte grav de masina...visez de nenumarate ori momentele acelea de groaza de la accident...nici psihologul nu m-a putut ajuta foarte mult... un sfat din partea voastra?

Răspuns Câştigător
| casperboyy a răspuns:

Timpul o sa vindece ranile altele decat cele fizice. Nu exista un medicament o pastila care sa o iei si sa uiti totul. Bucura-te de viata si multumeste ca esti in viata. Cel putin asa as face eu. Ia o bicicleta si evita un pic tot ce inseamna masina. Multa bafta si sanatate iti doresc.

7 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Probabil ti s-a intamplat recent si de aceea ai cosmaruri, dar stai linistita nu vor continua f mult timp...incearca sa te gandesti tot mai putin la momentul acela, bucura'te ca ai scapat cu bine si chiar condu din nou.Ca sa iti invingi o fobie, trebuie sa o infrunti!

| greg a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu, altfel e posibil sa ai un asemenea vis si pe la 80 de ani(daca traiesti).

| cristina_6456 a răspuns:

Sa te rogi si sa mergi la biserica roaga-te si ininte sa te pui la culcare si-o sa visezi ingerasi happy

| smaranta a răspuns:

Mai adineaori intrebai daca exista Dumnezeu!?

| copilu a răspuns:

Cred ca putina rugaciune seara inainte de somn nu ti ar strica ...si daca ai face asta ai intelege ca Dumnezeu exista si ne ajuta p fiecare sa trecem peste clipele grele din viata asta ...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca totusi ar fi bine sa incerci la un alt psiholog.

| sandica_3907 a răspuns:

Cu timpul o sa-ti revii, foarte important este ca peste zi sa incerci sa ai activitate, daca se poate cat mai variata si mai placuta, daca esti eleva sa iesi cu prietenii, daca esti casatorita implicate in familie cat mai mult ca sa uiti de aceasta problema.Multa sanatate!