Întrebare recomandată | Marry123 a întrebat:

Relatii interanationale si studii europene sau Studii de Securitate in cadrul Facultatii de Istorie si Filosofie(UBB)?

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Studii de Securitate in cadrul Facultatii de Istorie si Filosofie as alege eu fiindca sunt pasionat de isorie si ezoterism, daca esti talentata spre diplomatia inter-umana sau inter-statala sau euroeana atuunci prima varianta,

| Marry123 explică (pentru vocea):

Si eu as prefera Studii de Securitate tot pentru ca imi place istoria, dar nu stiu daca dupa ce as termina aceasta facultate mi-as putea gasi un job stabil. Am citit in diferite locuri care ar fi statulul meu profesional dupa ce as termina aceasta facultate, insa inca nu sunt lamurita cu exactitate...