| Marius22222222222 a întrebat:

Revin cu o problema.Mi-a cazut o butelie peste picior si mi s-a umflamat si invinetit ft tare.Am pus gheata si in seara asta crema reparil.Acolo scrie de 3 ori pe zi insa abia acum seara am cumparat-o. Daca am pus deja acum 5 minute cand ar trebui pus ca sa fie de 3 ori pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vad ca nu ti-a mai trecut. Dar este bine ca ai fost dupa unguent.

In general, prospectele nu se refera fix de la ora 00 pana la 00 in cealalta zi.
Tu ti-ai pus acum sa zicem. O zi completa se face fix tot in acest timp, maine seara. Ca atunci trec 24 de ore. Deci de acum pana maine seara, ar trebui sa pui de 3 ori pe zi.

Poti sa mai pui de dimineata, dupa pe la 3 si apoi poti pune iar seara putin. Nu strica. Sigur o sa treaca.

Multa sanatate happy

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dar tu ai fost la medic sa te examineze? Poate ai tesuturile lezate si poate faci o cangrena doamne fereste.

| Stegman a răspuns:

Maine dimineata pranz si seara.